نقد و برسی بازی BFBC 2

Sharing is caring!

با سلام خدمت همه دوستان همتای من .

از اینکه سایت ما رو مشاهده میکنید نهایت تشکر را دارم .

امروز میخواهم یک بازی رو برای شما برسی کنم که خود چند سالی درگیرش بودم و البته عاشقش شدم.

همانطور که بالا گفتم عاشق این بازی شدم ،بازی BFBC 2 از نظر من یک شاهکار عجیب و باحال بود که میتونم اعتراف کنم لذتی که از این بازی بردL از بازی BF 4 نبردم، بازی BFBC 2 با صدا گذاری فوق العاده و گرافیک بالا تونست در دل من جای خوبی باز کنه و خودشو تا صد ها ساعت پلی منو پا خودش ببره .

این بازی ادامه سری اول بازی بوده که اکثر ما اون رو انجام دادیم و کلی حالشو بردیم شاید بعضی بگن این بازی از نظر داستانی هم زیاد طولانی خوب نبود خب در جواب باید بگم شاید خوب نبود اما شاهکار این بازی همان بخش چند نفره است که در هیچ سری بازی ها ندیدم نقشه ها بزرگ و متنوع،تجهیزات سنگین،افکت ها و غیره .

در داستان سری اول این بازی کاربران با یک سری مشکلات فنی اعصاب خورد کن مواجه شدن که اونها ها را وادار کرد به شرکت سازنده اعتراض کنند، شرکت EA هم برای جیران اشتباه خود در قسمت اول بازی تمام تمرکز خود را بر روی نسخه دوم گذاشت و توانست اشکالات زیادی را رفع کند و باز دل کاربران را بدست بیاورد در قسمت دوم که سعی شد بعضی اصلاحات روی آن انجام شود عبارت از این بود که قسمت ها خنده دار جوخه بی انضباط در فصل اول را کاهش دهد و جدیت را به بازی خود وارد کند که توانست این کار را به خوبی انجام دهد .

در قسمت دوم این سری بازی ما شاهد یک داستان کاملا متفاوت بودیم زیرا داستان از جنگ جهانی دوم و از ژاپن شروع شد که در آن یه جوخه خبره باید به یک جزیره تا دندان مسلح وارد شود و به دنبال یک سلاح سری باشد که خیلی خطرناک و نابود کننده است . آن ها هنگام ورود لو میروند و دوستان خود را از دست میدهند .

بعد از اینکه توانستند خود را به ساحل برسانند باید خود را به یک منطقه امن برسانند تا از حملات پشتیبانی هوایی خود علیه ژاپنی ها در امان باشند و این حملHت تا صبح ادامه پیدا میکند و شما راه طولانی را طی میکیند تا به عامل اطلاعاتی خود برسید .

اما هنگام رسیدن سلاح در حال فعال شدن بود آن ها به خیال خود سلاح را پیدا کرده و وارد زیر دریایی میشوند برای فراری شدن، اما همه چی تغییر میکند …

بعدها این سلاح به دست روس ها میفته و باسازی انجام میشه که روسیه قصد استفاده از سلاح در جنگ جهانی سوم علیه آمریکا را دارد و در اینجا است که جوخه بی انضباط بار دیگر وارد صحنه میشوند تا کار همیشگی خود را انجام بدهند با این فرق تا وقتی که کار و تموم نکرده باشند نمی تونن برن خونه !

شما باید سفر طولانی را شروع کنید از کوها های سردسیر تا جنگل های استوایی و صحرا و بیابون ،شما در این راه با خطرات زیادی مواجه میشید .مواظب باشید در تیر رس تک تیر اندازا نباشید !

اما در قسمت چند نفره این بازی ما شاهد یک سری تغییرات هستیم که هر مخاطبی را به خود جذب میکند ما در قسمت چند نفره شاهد مراحل نسبتا بالا با مساحت ها و محیط های مختلف هستم همچنین تجهیزات درون آنها هم فرق میکند به حدی که آدم عشق حال میکنه باشون . از موتور بگیر تا تانک و قایق و هیلی کوپتر های متنوع .

ما در قسمت چند نفره شاهد چند مد بازی هستیم که در هر کدام از مد ها یک نوع بازی مشاهده میشود و بعضی از آنها آنقدر سخت هستند که اعصاب کاربر را نابود میکند چرا نمی تواند همزمان با چهار جوخه در یک جبه مقاومت کند .

ای چها مد عبارت از Conquest ,Rush ,Squad Death Match ,Squad Rush این چهار مد هستند که این بازی را تبدیل به یک بازی کاملا متفاوت از بقیه کرده .

میخواهم در باره تک تک این مد ها تو ضیح بدم تا فرق بین آنها معلوم شود .

Conquest

در نوع بازی شما شاهد این خواهید بود که در محیط های باز و کسترده وارد نبرد خواهید شد و همه جا خبر از تجهیزات کاملا سنگین همانند تانک هیلی کوپتر خواهید بود به حدی تجهیزات در این نوع بازی بالا است که انسان فکر میکنه جنگ جهانی در راه هست و بدجور ترس به دلش میفته تو اولین بار اما همین طوری هست در این نوع بازی به حدی آتش بالا میرود که تمام خونه چیزی بجز حرابه نمی مونه کف زمین اگر من جای شما بود حتما میرفتم تو تانک چون پیاده برید تک تیر انداز زیاده میزنه در جا خفت میکنه .

 

Rush

در این نوع بازی شما به دو گروه تقسیم میشد که عبارت از مداغع و مهاجم هست در واقع شما به عنوان مدافع وظیفه دارید تا مانع از انفجار بمب بشوید و هرچه این جعبه ها را از دست بدهید بیشتر مواقع خودتون از دست میدهید تا آخرین موقعیت که اگر از دست دادید میبازید آما اگر بتوانید تا زمان تعین شده در برابر مهاجم مقاومت کنید مهاجم شکست میخورد و البته ناگفته نماند که مهاجم برتری تجهیزاتی علیه شما خواهد داشت .

 

Squad Death Match

شما در این حالت به چهار دسته 4 یا 5 نفره تقسیم میشوید و به نبر با هم میپردازید در واقع هر کدام از این دسته بیشتر کشته بگیره برنده میدان است البته بگم این بازی شباهت زیاد به کشتار گاه داره چون معلوم نیست کی به کیه خلاصه بگم دهنتون سرویسه !

 

 Squad Rush

شما در حالت به 2 تیم تقسیم میشوید و به چنگ میپردازید بدون تجهیزات سنگین و البته به صورت تصادفی شما را ریسپاون میکنه یعنی ممکن است شما بعد از هر مردن تو یک منطقه دیگه دور از دوستان خود بیفتید .

 

اما همانند دیگر سری از بازی های بتل همه محور بر روی روسیه و آمریکا میچرخد و بقیه پشم . علفن !

همچنین بعد از مدتی شاهد یک آپدیت کاملا متفاوت بودیم که همه را خوشحال کرد در این آپدیت قسمت ویتنام به بازی اضافه شد و شاهد یک محیط کاملا متفاوت بودیم برای اولین بار و همه چیز عوض شد دیگه خبری از جنگ های مدرن نبود همه تجیزات قدیمی بود و جنگ هیچی جز صدای تیر اندازی معلوم نیود .

همه جا میشد کمین کرد که در نتیجه این بروزرسانی تبدیل به بزرگترین تغییر سری بازی های بتل تا همین الان بشه .

در قسمت ویتنام ما شاهد تغییرات زیادی در محیط بازی و البته همه تجیزات بودیم به حدی که کاربر فکر میکنه واقعا تو میدون جنگه و عاشق این بازی میشه .

اما اگر بخواهیم یک نتیجه از این نقد داشته باشیم این است که همه اون هایی که این بازی را انجام دادند عاشقش شدن و دوست دارن هر روز بازی کنن و با دوستان خود وارد رقابت بشوند برای پیروزی .

در بازی ما شاهد اصلاحات زیادی بودیم که همه دوست داریم این بازی را باری دیگر انجام بدیم و لذتشئ ببریم اما آنچه در این بازی معلوم بود این است که کل تمرکز سازنده بر روی قسمت چند نفره بازی بود تا داستانی زیرا فهمیده است مهمتر از داستان رقابت چند نفره است . که هیجان را چند برابر میکند و بدون آن معنی برای ساخت بازی نیست .

اگر نظر بنده را میخواهید چینهاد میکنم حتی برای یک بار هم که شده این بازی را انجام بدید و میزان علاقه خود را به بازی نشان دهید .

،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

shares